Scripta Manent
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Πρόσφατα Θέματα
» There is (soon) a new sheriff in town!
Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Σεπ 26, 2010 2:04 am από pazo

» Ως ευ παρέστητε!
Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 21, 2010 1:35 am από pazo

» Συνάντηση για λεπτομέρειες
Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 EmptyΔευ Σεπ 20, 2010 6:15 am από kkalog

» Δεύτερος Κύκλος Δημοσκόπησης
Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 15, 2010 2:30 pm από pazo

» [ Επισκευή ] iPhone 3GS LCD
Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 14, 2010 7:15 am από soom

» Ερωτήσεις & Απορίες (Τεχνολογικές)
Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 11, 2010 6:10 am από kkalog

» Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"
Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Σεπ 09, 2010 10:26 pm από koukou

» Inception (spoiler alert!)
Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Σεπ 09, 2010 1:12 am από djarte

» Ανθολόγιο Απόψεων
Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 08, 2010 5:09 am από miky7

Δημόσια συζήτηση

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

+10
abaloss
pazo
kkalog
soom
pperiklis
avid
giannistzn
djarte
koukou
Admin
14 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Και Τώρα Τι;

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Vote_lcap33%Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Vote_rcap 33% 
[ 6 ]
Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 2 ]
Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 1 ]
Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 1 ]
Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Vote_lcap44%Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Vote_rcap 44% 
[ 8 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 18
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  ktsak Τετ Σεπ 08, 2010 8:29 pm

koukou έγραψε:Καλημέρα Μήτς!
.....................

Κωστη, θα το αφησω εντελως ασχολιαστο το post σου, και εννοω ολοκληρο και οχι μονο φυσικα την τελευταια προταση. Επειδη ειδα οτι καταλαβες μονο για την τελευταια προταση Mad


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ktsak στις Τετ Σεπ 08, 2010 8:36 pm, 1 φορά
ktsak
ktsak

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 61
Τόπος : Θεσσαλλλονικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  koukou Τετ Σεπ 08, 2010 8:31 pm

ktsak έγραψε:
koukou έγραψε:Καλημέρα Μήτς!
.....................
Εκτός και αν όλοι οι υπόλοιποι σχεδιάζουν κάτι σκοτεινό και δε το ξερω.

Κωστη, θα το αφησω εντελως ασχολιαστο το post σου. Mad

Kαι καλά θα κάνεις.
Δεν αναφερόμουν στους : ktsak, te_salat και zaharakis , αλλά σε όσους έχουν απομείνει εδώ. Smile

koukou

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  pperiklis Τετ Σεπ 08, 2010 11:08 pm

zaharakis έγραψε:καλημερα σε ολους .

εγω προσωπικα μετα τις εξελιξεις που ειχαμε,ακολουθω την γνησια παλιοπαρεα,εδω
www.applemania.gr,η οπου αλλου χρειαστει να παμε.απο αλλου το περιμεναμε το καλο και απο αλλου μας ηρθε...οι "φιλοι" μας απογοητευσαν και μας ξεπουλησαν ετσι για την πλακα τους.μαγκια τους και δεν τους παρεξηγω,να ειναι καλα .
υπαρχουν αλλοι να κρινουν σε αυτην την (συντομη ) ζωη μας..

πολλοι απο εδω μεσα με απογοητευσαν,ειτε με την σταση τους απεναντι μου/μας,ειτε με την διπλοπροσωπια τους με την σταση τους σε εμας αλλα και στην παραλληλη παραμονη τους στο myphone,που συνεχιζουν να γλυφουν τους εκει διαχειριστες..κατι που βλεπω να γινεται και εδω..
χωρις δοξα και αξιωματα,καποιοι δεν μπορουν να κινηθουν πουθενα ασφαλεις..
αυτο κρυβει αδυναμια και σοβαρα κομπλεξ,που συνηθως ερχεται απο ανυπαρξια "υγειης κοινωνικης καταξιωσης",ετσι μεσω των "αξιωματων " ερχεται η οποια καλυψη της ανασφαλειας τους..
ηθελα να τα πω με το ονομα τους,αλλα καποιοι δεν με αφησαν και τους ακουσα γιατι τους σεβομαι απεριοριστα.

εχω μαθει να λεω τα πραγματα με το ονομα τους παντα στην ζωη μου...ετσι οποτε το κανω,αποκτω "επιστηθιους φιλους" που δεν τους εχω αναγκη στην ζωη μου..δεν εχω κανεναν αναγκη απο αυτους ουτε και οι ιδιοι εχουν αναγκη απο μενα,αλλα καποια πραγματα ειναι που ξεχωριζουν τους αντρες απο τα παιδακια της μαμας και του μπαμπα..

εγω δεν ημουν ποτε παιδακι των γονεων μου και δεν προκειται να γινω...

καλη συνεχεια στην "παρεα σας" εδω μεσα,στο myphone αλλα και σε οποιο "βημα" γραφετε που τοσο πολυ αναγκη το εχετε στην ζωη σας.

ps
ελπιζω οτι εδω μεσα δεν θα σβηστει αμεσα το ποστ μου και θα του δωθει ο χρονος να διαβαστει/προβληματισει οσους εχουν λιγο φιλοτιμο ακομη...

Προσωπικά, αν και δεν θεωρώ τον εαυτό μου κομμάτι από τον πυρήνα της παρέας σας, ακολούθησα κάποιους φίλους σε ένα καινούριο ξεκίνημα.

Το μήνυμα σου το βρίσκω ιδιαίτερα προσβλητικό για το σύνολο των ατόμων που συμμετέχουν σε αυτή τη συζήτηση, κυρίως γιατί αποφεύγεις να αναφερθεις σε συγκεκριμένα άτομα.

Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να γίνεις πιο συγκεκριμένος για να δώσεις την ευκαιρία σε αυτούς στους οποίους αναφερεσαι να απαντήσουν. Εγώ πάντως δεν δέχομαι να συμπεριλαμβανομαι στα άτομα στα οποία αναφερεσαι και δεν μπορώ να δεχτώ τους χαρακτηρισμούς που δίνεις. Δεν ξέρω πως νιώθουν οι υπόλοιποι αλλά σε ο,τι αφορά εμένα, ο τρόπος με τον οποίο εξεφρασες την διαφωνία σου δεν μπορεί να γίνει αποδεκτός.
pperiklis
pperiklis

Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  koukou Τετ Σεπ 08, 2010 11:12 pm

ktsak έγραψε:
koukou έγραψε:Καλημέρα Μήτς!
.....................

Κωστη, θα το αφησω εντελως ασχολιαστο το post σου, και εννοω ολοκληρο και οχι μονο φυσικα την τελευταια προταση. Επειδη ειδα οτι καταλαβες μονο για την τελευταια προταση Mad

Καλά θα κάνεις να το διαβάσεις 2-3 φορές ,να το ξανασκεφτείς και θα καταλάβεις τι θέλω να πω.
Αν κάποιος ή κάτι σε ενόχλησε καλα θα κάνεις να το πείς.
Αλλιώς είσαι 100% off!

koukou

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  ktsak Τετ Σεπ 08, 2010 11:22 pm

koukou έγραψε:
ktsak έγραψε:
koukou έγραψε:Καλημέρα Μήτς!
.....................

Κωστη, θα το αφησω εντελως ασχολιαστο το post σου, και εννοω ολοκληρο και οχι μονο φυσικα την τελευταια προταση. Επειδη ειδα οτι καταλαβες μονο για την τελευταια προταση Mad

Καλά θα κάνεις να το διαβάσεις 2-3 φορές ,να το ξανασκεφτείς και θα καταλάβεις τι θέλω να πω.
Αν κάποιος ή κάτι σε ενόχλησε καλα θα κάνεις να το πείς.
Αλλιώς είσαι 100% off!

Κωστή την άποψη μου την έχω ει τόσες φορές. Δεν πρόκειται να τα ξαναπώ. Αν νομίζεις ότι είμαι off topic, PROBLEMO NO.
ktsak
ktsak

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 61
Τόπος : Θεσσαλλλονικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  koukou Τετ Σεπ 08, 2010 11:27 pm

ktsak έγραψε:

Κωστή την άποψη μου την έχω ει τόσες φορές. Δεν πρόκειται να τα ξαναπώ. Αν νομίζεις ότι είμαι off topic, PROBLEMO NO.

Α δε βλέπω να συνενοούμαστε σήμερα Smile
Δεν εννοούσα off-topic, αλλά λάθος.
Οτι εχω πεί και στο Δημήτρη, ισχύει και για σένα.
Όποτε θέλεις να μιλήσουμε είμαι εδώ ή και αλλού Smile


off-topic: Αυτή η 4.1 δε προσφέρει τίποτα το σημαντικό, αν εξαιρέσεις το Gamecenter και το HDR. Mad
Μια ώρα που την έχω , δε βλέπω αλλαγές! Περιμένω την beta 4.2 για το iPad μεσα στη βδομάδα, για να μη πω σήμερα το βράδυ Very Happy

koukou

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  zaharakis Πεμ Σεπ 09, 2010 12:43 am

@Περικλη
φιλε μου δεν θελω να βαζεις τον εαυτο σουμεσατους αποδεκτες του μηνυματος μου.ξερεις πολυ καλα την γνωμη μου για σενα,δασκαλο σε αποκαλουσα και θα συνεχισω να σε βλεπω ετσι!
αυτοι που πρεπει να πειραχτουν/ενοχληθουν απο τα λεγομενα μου,δεν εχουν απαντησει ακομη..
ξερουν πολυ καλα ποιοι ειναι και δεν χρειαζεται να τους κατονομασω.

ειχες εχεις κ θα εχεις τον σεβασμο κ την εκτιμηση μου,οποια κ αν θα ειναι η σταση σου απεναντι μου.

@kkalog

Κωστη στα εχει πει ο tesalat κ ο πτεραρχος,κοινη ειναι κ η δικη μου αποψη με αυτους.εσυ δεν θα επρεπε να ψαχνεις γωνια στο δεκαρικο για αλλους.εισαι ανθρωπος με ιδιαιτερα υψηλο επιπεδο και πανεξυπνος.
μην παρασερνεσαι ετσι ευκολα.

θα ηθελα μια μερα να βρεθουμε να τα πουμε απο κοντα,κοιτωντας ο ενας στα ματια τον αλλον με τους soom,djarte,avid,caprenoctum,και να λυθει μια και καλη καθε παρεξηγηση.
εγω ειμαι ανοικτος σε καθε προσκληση.

zaharakis
zaharakis

Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 58
Τόπος : Χαλκιδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  avid Πεμ Σεπ 09, 2010 12:56 am

Εγώ είμαι μέσα σε αυτή την πρόσκληση, εξάλλου είναι κάτι που ζητώ καιρό τώρα... Smile


Και να στο πώ και αλλιώς εγώ μπορεί να είχα κάποια στιγμή μία βλαμένη από μέρος μου διαμάχη με σένα και γιαυτό δέχτηκα να κάνω πίσω γιατί είχα λάθος, και τελικά από αλλού το βρήκα, γιατί μέχρι τώρα δεν έχεις πει το παραμικρό και είναι κάτι που εκτίμησα σε σένα.. Τουλάχιστον δημόσια...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την avid στις Πεμ Σεπ 09, 2010 1:01 am, 1 φορά
avid
avid

Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 50

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  kkalog Πεμ Σεπ 09, 2010 12:58 am

zaharakis έγραψε:
@kkalog

Κωστη στα εχει πει ο tesalat κ ο πτεραρχος,κοινη ειναι κ η δικη μου αποψη με αυτους.εσυ δεν θα επρεπε να ψαχνεις γωνια στο δεκαρικο για αλλους.εισαι ανθρωπος με ιδιαιτερα υψηλο επιπεδο και πανεξυπνος.
μην παρασερνεσαι ετσι ευκολα.

θα ηθελα μια μερα να βρεθουμε να τα πουμε απο κοντα,κοιτωντας ο ενας στα ματια τον αλλον με τους soom,djarte,avid,caprenoctum,και να λυθει μια και καλη καθε παρεξηγηση.
εγω ειμαι ανοικτος σε καθε προσκληση.

Έθιξες ένα πολύ σημαντικό θέμα Δημήτρη, την επικοινωνία πρόσωπο με πρόσωπο γιατί - και δεν το λέω με την τετριμμένη έννοια - το πρόσωπο είναι σπαθί. Η δική μου θέση για τα γεγονότα διαμορφώθηκε λόγω της ευκαιρίας (εδώ δυστυχώς παίζει ρόλο και η απόσταση) της προσωπικής επικοινωνίας και όχι δια "αλληλογραφίας" ή τηλεφώνου.

Είμαι σίγουρος ότι αν βρεθούμε όσο το δυνατόν περισσότεροι από κοντά παρεξηγήσεις όπως αυτές που έγιναν πρόσφατα θα λυθούν μεταξύ των περισσότερων.


@all
Στο μεταξύ πήρα την πρωτοβουλία να αλλάξω το όνομα κάποιων επικεφαλίδων σε αυτόν εδώ τον προσωρινό χώρο που βρισκόμαστε για όσο κρατήσει, για να δείξουμε λίγο περισσότερη φαντασία μια που από ότι φαίνεται οι ίδιες ιδέες ανακυκλώνονται ολούθε που έλεγε και ο Γκιωνάκης στα "Κίτρινα Γάντια".

kkalog
kkalog

Αριθμός μηνυμάτων : 109
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα

http://kkalog.wordpress.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  djarte Πεμ Σεπ 09, 2010 1:03 am

Εάν και δεν έχω να τονίσω τίποτα περισσότερο είμαι και εγώ μέσα σε μία συνάντηση όπως την περιγράφει ο zaharakis. Φυσικά και δεν αποδέχομαι τους χαρακτηρισμούς που προσπαθεί να μου αποδώσει. Από την πρώτη στιγμή έχω βγει ανοικτά και έχω εκφράσει την άποψη μου. Τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Αλλά επειδή δεν θέλω να θεωρηθώ ότι λαϊκιστή κοτεύω ή είμαι παιδί του μπαμπά της μαμάς ή του θείου από το Σικάγο δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα να βρεθούμε από κοντά και να τα πούμε face to face.
djarte
djarte

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Νέα Φιλοθέη, Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  avid Πεμ Σεπ 09, 2010 1:05 am

djarte έγραψε:ή είμαι παιδί του μπαμπά της μαμάς ή του θείου από το Σικάγο

Αυτό το ξέχασα... Από που βγήκε αυτό το συμπέρασμα ακόμα δεν έχω καταλάβει.... pirat
avid
avid

Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 50

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  djarte Πεμ Σεπ 09, 2010 1:06 am

avid έγραψε:
djarte έγραψε:ή είμαι παιδί του μπαμπά της μαμάς ή του θείου από το Σικάγο

Αυτό το ξέχασα... Από που βγήκε αυτό το συμπέρασμα ακόμα δεν έχω καταλάβει.... pirat

Από την ίδια πηγή γνώσης που έχουν βγει και τα υπόλοιπα συμπεράσματα προφανώς…
djarte
djarte

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Νέα Φιλοθέη, Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  zaharakis Πεμ Σεπ 09, 2010 1:12 am

@Σπυρο εγω σκεφτομαι παντα φωναχτα κ λεω παντα αυτο που σκεφτομαι .
@Αρτεμη,οταν λεω συναντηση,δεν υπονοω να παιξουμε ξυλο....δεν ειχεις κατι να φοβηθεις,ωστε να δεχτεις μονο κ μονο να μην σε πουν παιδι της θειας απο το Σικαγο.

τελος απο εμενα παιδια.δεν θα απαντησω σε αλλο μηνυμα για να μην σας ενοχλω/ανακατευω αλλο.
zaharakis
zaharakis

Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 58
Τόπος : Χαλκιδα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  avid Πεμ Σεπ 09, 2010 1:15 am

zaharakis έγραψε:@Σπυρο εγω σκεφτομαι παντα φωναχτα κ λεω παντα αυτο που σκεφτομαι .
@Αρτεμη,οταν λεω συναντηση,δεν υπονοω να παιξουμε ξυλο....δεν ειχεις κατι να φοβηθεις,ωστε να δεχτεις μονο κ μονο να μην σε πουν παιδι της θειας απο το Σικαγο.

τελος απο εμενα παιδια.δεν θα απαντησω σε αλλο μηνυμα για να μην σας ενοχλω/ανακατευω αλλο.


Οκ το μόνο που μένει να οριστεί το σημείο, εγώ έχω 2 ρόπαλα, και 6 καδρόνια, και αν δω ότι δεν μας παίρνει θα έχω και το κανόνι μου.... geek

Ελπίζω να μπορούμε να τα πούμε όλους και όχι μόνο με εσένα..

Τελικά αυτή η υπογραφή μου, θα ξανά πω ότι δεν περίμενα να βγει τόσο αληθινά προφητική...
avid
avid

Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 50

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  djarte Πεμ Σεπ 09, 2010 1:17 am

zaharakis έγραψε:@Σπυρο εγω σκεφτομαι παντα φωναχτα κ λεω παντα αυτο που σκεφτομαι .
@Αρτεμη,οταν λεω συναντηση,δεν υπονοω να παιξουμε ξυλο....δεν ειχεις κατι να φοβηθεις,ωστε να δεχτεις μονο κ μονο να μην σε πουν παιδι της θειας απο το Σικαγο.

τελος απο εμενα παιδια.δεν θα απαντησω σε αλλο μηνυμα για να μην σας ενοχλω/ανακατευω αλλο.

Νομίζω ότι είμαστε μεγάλα παιδιά και καταλαβαινόμαστε. Εάν τώρα εσύ Δημήτρη θεωρείς πως η δική μου ερμηνεία για την ανοικτή σου πρόσκληση ήταν αυτή, τι να πω, προφανώς και εκπέμπουμε σε διαφορετικά μήκη κύματος. Συμφωνώ και εγώ πως δεν υπάρχει πλέον κανένας λόγος συνέχισης της "αντιπαράθεσης" μέσω γραπτών μηνυμάτων. Για αυτόν τον λόγο άλλωστε είχα αποφασίσει να απέχω τον τελευταίο καιρό. Προκλήθηκα όμως να απαντήσω, όπως και έπραξα τελικώς.

Αναμένω και εγώ την οργάνωση μίας συνάντησης, και ευελπιστώ εκεί να καταθέτουν οι διαφορετικές απόψεις και να λήξουν οι παρεξηγήσεις όπου αυτές υπάρχουν.
djarte
djarte

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Νέα Φιλοθέη, Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  pperiklis Πεμ Σεπ 09, 2010 1:18 am

zaharakis έγραψε:@Περικλη
φιλε μου δεν θελω να βαζεις τον εαυτο σουμεσατους αποδεκτες του μηνυματος μου.ξερεις πολυ καλα την γνωμη μου για σενα,δασκαλο σε αποκαλουσα και θα συνεχισω να σε βλεπω ετσι!
αυτοι που πρεπει να πειραχτουν/ενοχληθουν απο τα λεγομενα μου,δεν εχουν απαντησει ακομη..
ξερουν πολυ καλα ποιοι ειναι και δεν χρειαζεται να τους κατονομασω.

ειχες εχεις κ θα εχεις τον σεβασμο κ την εκτιμηση μου,οποια κ αν θα ειναι η σταση σου απεναντι μου.

Εάν η στάση μου απέναντι σου Δημητρη δεν είναι σωστή να είσαι σίγουρος ότι περιμένω να το ακούσω και να το συζητήσουμε. Όλοι κάνουμε λάθη και στεναχωρουμε άλλους είτε ηθελημένα ή παρά τη θέληση μας και είναι σημαντικό να τα παραδεχομαστε και να έχουμε την ευκαιρία να απολογηθουμε εφόσον κρίνουμε ότι κάτι τέτοιο είναι απαραίτητο.

Ο σεβασμός ειναι αμοιβαιος, ακόμη κι αν υπάρχουν μεταξύ μας διαφωνίες και διαφορετικές απόψεις.

Σ' ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις, για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να εκφερω άποψη εφόσον δεν ειμαι άμεσα εμπλεκόμενος. Εύχομαι όμως να λυθούν οι παρεξηγήσεις το συντομότερο..
pperiklis
pperiklis

Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  CarpeNoctum Πεμ Σεπ 09, 2010 3:56 am

zaharakis έγραψε:καλημερα σε ολους .
οι "φιλοι" μας απογοητευσαν και μας ξεπουλησαν ετσι για την πλακα τους.μαγκια τους και δεν τους παρεξηγω

πολλοι απο εδω μεσα με απογοητευσαν,ειτε με την σταση τους απεναντι μου/μας,ειτε με την διπλοπροσωπια τους με την σταση τους σε εμας αλλα και στην παραλληλη παραμονη τους στο myphone,που συνεχιζουν να γλυφουν τους εκει διαχειριστες..κατι που βλεπω να γινεται και εδω..
χωρις δοξα και αξιωματα,καποιοι δεν μπορουν να κινηθουν πουθενα ασφαλεις..
αυτο κρυβει αδυναμια και σοβαρα κομπλεξ,που συνηθως ερχεται απο ανυπαρξια "υγειης κοινωνικης καταξιωσης",ετσι μεσω των "αξιωματων " ερχεται η οποια καλυψη της ανασφαλειας τους..
ηθελα να τα πω με το ονομα τους,αλλα καποιοι δεν με αφησαν και τους ακουσα γιατι τους σεβομαι απεριοριστα.

εχω μαθει να λεω τα πραγματα με το ονομα τους παντα στην ζωη μου...ετσι οποτε το κανω,αποκτω "επιστηθιους φιλους" που δεν τους εχω αναγκη στην ζωη μου..δεν εχω κανεναν αναγκη απο αυτους ουτε και οι ιδιοι εχουν αναγκη απο μενα,αλλα καποια πραγματα ειναι που ξεχωριζουν τους αντρες απο τα παιδακια της μαμας και του μπαμπα..

εγω δεν ημουν ποτε παιδακι των γονεων μου και δεν προκειται να γινω...

καλη συνεχεια στην "παρεα σας" εδω μεσα,στο myphone αλλα και σε οποιο "βημα" γραφετε που τοσο πολυ αναγκη το εχετε στην ζωη σας.

ps
ελπιζω οτι εδω μεσα δεν θα σβηστει αμεσα το ποστ μου και θα του δωθει ο χρονος να διαβαστει/προβληματισει οσους εχουν λιγο φιλοτιμο ακομη...

Δημήτρη, επειδή στο επόμενο μήνυμά σου από αυτό αναφέρεται και το όνομά μου, έχω μια και μοναδική ερώτηση και περιμένω να απαντηθεί.

Αυτά (όλα όσα είναι με bold) αφορούν (και) εμένα;
CarpeNoctum
CarpeNoctum

Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Βρυξέλλες

http://carpenoctum.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Δια ταύτα!

Δημοσίευση  Admin Πεμ Σεπ 09, 2010 5:46 am

Για να επανέλθουμε στο θέμα αυτού του topic, προσπαθώ να συνοψίσω την κατανόησή μου από τα αποτελέσματα ψηφοφορίας και σχετικές τοποθετήσεις εδώ:
  • πάμε για επαγγελματικό server / domain
  • πάμε για ανοιχτό forum

Τούτων δοθέντων:
  • ως πλατφόρμα στηριζόμαστε στο περιβάλλον που έχει ήδη διαμορφώσει ο Κωστής (koukou)
  • ως προς τη στέγαση υπάρχουν 2 εναλλακτικές μεταξύ της υπηρεσίας που χρησιμοποιεί ο Κωστής και αυτής που χρησιμοποιεί ο Αλέξανδρος (soom)
  • στο μεσοδιάστημα το οποίο λογικά είναι θέμα λίγων ημερών παραμένουμε εδώ

Αν υπάρχει διαφορετική άποψη τη συζητάμε εντός της αυριανής ημέρας, στο μεταξύ θα πρότεινα ο Κωστής να συνεννοηθούν με τον Αλέξανδρο για το ποιά από τις δύο είναι η συμφερότερη λειτουργικά και οικονομικά λύση που θα μας εξασφαλίσει:
  1. domain name
  2. άνετο χώρο αποθήκευσης
  3. ικανοποιητικές επιδόσεις πρόσβασης

Στην παραπάνω βάση, θα πρότεινα επίσης στον Κωστή και τον Αλέξανδρο να κάνουν ένα ετήσιο προϋπολογισμό κόστους και να μας αναφέρουν το σύνολο για να δούμε αν είναι εντός των προσδοκιών όλων μας.

Αμέσως μετά θα πρέπει να σκεφτούμε ιδέες για όνομα (έχω 1-2 υπόψη μου για να σας προτείνω αλλά ας καταλήξουμε πρώτα σε μια συναντίληψη για τα παραπάνω).

Για την ώρα καληνύχτα!

Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

https://owaw.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  ktsak Πεμ Σεπ 09, 2010 6:09 am

Admin έγραψε:Για να επανέλθουμε στο θέμα αυτού του topic, προσπαθώ να συνοψίσω την κατανόησή μου από τα αποτελέσματα ψηφοφορίας και σχετικές τοποθετήσεις εδώ:
  • πάμε για επαγγελματικό server / domain
  • πάμε για ανοιχτό forum

............
Για την ώρα καληνύχτα!

Κωστη, εγω γιατι δεν το βλεπω αυτο, αλλα βλεπω ισοψηφια μεταξυ Β1 και Δ ?
Η υπαρχει και κατι αλλο που δεν το βλεπω ? scratch
ktsak
ktsak

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 61
Τόπος : Θεσσαλλλονικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  avid Πεμ Σεπ 09, 2010 6:17 am

ktsak έγραψε:
Admin έγραψε:Για να επανέλθουμε στο θέμα αυτού του topic, προσπαθώ να συνοψίσω την κατανόησή μου από τα αποτελέσματα ψηφοφορίας και σχετικές τοποθετήσεις εδώ:
  • πάμε για επαγγελματικό server / domain
  • πάμε για ανοιχτό forum

............
Για την ώρα καληνύχτα!

Κωστη, εγω γιατι δεν το βλεπω αυτο, αλλα βλεπω ισοψηφια μεταξυ Β1 και Δ ?
Η υπαρχει και κατι αλλο που δεν το βλεπω ? scratch


Τώρα μπήκα γιαυτό.. Ένα δίκιο το έχεις, και ήθελα να το ρωτήσω και εγώ..

Μήπως δεν βλέπω καλά εγώ.?? ισοψηφία κανονικότατα....


Πάμε για 2η Κυριακή.... cheers
avid
avid

Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 50

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  soom Πεμ Σεπ 09, 2010 6:21 am

Προφανώς και δηλώνω παρών σε όποια συνάντηση οριστεί για να ξεκαθαριστούν ορισμένα πράγματα.

Και δεν μπαίνω σε κανένα κόπο να σχολιάσω όλα αυτά τα προσβλητικά σχόλια που, ενδεχομένως, να αφορούν (και) εμένα.

Κατά τα άλλα, συμφωνώ και προσυπογράφω πλήρως τα λεγόμενα του Αρτέμη:

djarte έγραψε:Εάν και δεν έχω να τονίσω τίποτα περισσότερο είμαι και εγώ μέσα σε μία συνάντηση όπως την περιγράφει ο zaharakis. Φυσικά και δεν αποδέχομαι τους χαρακτηρισμούς που προσπαθεί να μου αποδώσει. Από την πρώτη στιγμή έχω βγει ανοικτά και έχω εκφράσει την άποψη μου. Τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Αλλά επειδή δεν θέλω να θεωρηθώ ότι λαϊκιστή κοτεύω ή είμαι παιδί του μπαμπά της μαμάς ή του θείου από το Σικάγο δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα να βρεθούμε από κοντά και να τα πούμε face to face.

Την καλησπέρα μου.
soom
soom

Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  koukou Πεμ Σεπ 09, 2010 6:40 am

ktsak έγραψε:
Admin έγραψε:Για να επανέλθουμε στο θέμα αυτού του topic, προσπαθώ να συνοψίσω την κατανόησή μου από τα αποτελέσματα ψηφοφορίας και σχετικές τοποθετήσεις εδώ:
  • πάμε για επαγγελματικό server / domain
  • πάμε για ανοιχτό forum

............
Για την ώρα καληνύχτα!

Κωστη, εγω γιατι δεν το βλεπω αυτο, αλλα βλεπω ισοψηφια μεταξυ Β1 και Δ ?
Η υπαρχει και κατι αλλο που δεν το βλεπω ? scratch

Υπάρχουν πολλοί που ήθελαν να ψηφίσουν το Β αλλά ψήφισαν το Δ.
Ένας Θεός ξέρει γιατί!

koukou

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  ktsak Πεμ Σεπ 09, 2010 6:46 am

koukou έγραψε:Υπάρχουν πολλοί που ήθελαν να ψηφίσουν το Β αλλά ψήφισαν το Δ.
Ένας Θεός ξέρει γιατί!


scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch
Τοτε ας εβαζε ο Κωστας "τι θα θελατε να ψηφισετε, και οχι τι θα ψηφισετε " Cool
ktsak
ktsak

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 61
Τόπος : Θεσσαλλλονικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  avid Πεμ Σεπ 09, 2010 6:48 am

koukou έγραψε:
ktsak έγραψε:
Admin έγραψε:Για να επανέλθουμε στο θέμα αυτού του topic, προσπαθώ να συνοψίσω την κατανόησή μου από τα αποτελέσματα ψηφοφορίας και σχετικές τοποθετήσεις εδώ:
  • πάμε για επαγγελματικό server / domain
  • πάμε για ανοιχτό forum

............
Για την ώρα καληνύχτα!

Κωστη, εγω γιατι δεν το βλεπω αυτο, αλλα βλεπω ισοψηφια μεταξυ Β1 και Δ ?
Η υπαρχει και κατι αλλο που δεν το βλεπω ? scratch

Υπάρχουν πολλοί που ήθελαν να ψηφίσουν το Β αλλά ψήφισαν το Δ.
Ένας Θεός ξέρει γιατί!

Καλά ας μείνει άλλες 2 μέρες η ψηφοφορία με αυτά τα 2 μόνο και την ξανά ρίχνουμε είμαι της γνώμης...Έτσι είναι το δίκαιο και οι αναποφάσιστοι θα πρέπει να διαλέξουν...
avid
avid

Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 50

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;" - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"

Δημοσίευση  koukou Πεμ Σεπ 09, 2010 6:52 am

ktsak έγραψε:
koukou έγραψε:Υπάρχουν πολλοί που ήθελαν να ψηφίσουν το Β αλλά ψήφισαν το Δ.
Ένας Θεός ξέρει γιατί!


scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch
Τοτε ας εβαζε ο Κωστας "τι θα θελατε να ψηφισετε, και οχι τι θα ψηφισετε " Cool


Αν διαβάσεις ξανά στην πρώτη σελίδα τα μηνύματα του kkalog και του pazo το λένε ξεκάθαρα!
Θελαν να ψηφίσουν το Β αλλά ψήφισαν το Δ!

koukou

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης