Scripta Manent
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Πρόσφατα Θέματα
» There is (soon) a new sheriff in town!
Και τώρα τι; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Σεπ 26, 2010 2:04 am από pazo

» Ως ευ παρέστητε!
Και τώρα τι; - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 21, 2010 1:35 am από pazo

» Συνάντηση για λεπτομέρειες
Και τώρα τι; - Σελίδα 2 EmptyΔευ Σεπ 20, 2010 6:15 am από kkalog

» Δεύτερος Κύκλος Δημοσκόπησης
Και τώρα τι; - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 15, 2010 2:30 pm από pazo

» [ Επισκευή ] iPhone 3GS LCD
Και τώρα τι; - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 14, 2010 7:15 am από soom

» Ερωτήσεις & Απορίες (Τεχνολογικές)
Και τώρα τι; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 11, 2010 6:10 am από kkalog

» Δημοσκόπηση! "Και Τώρα Τι;"
Και τώρα τι; - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Σεπ 09, 2010 10:26 pm από koukou

» Inception (spoiler alert!)
Και τώρα τι; - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Σεπ 09, 2010 1:12 am από djarte

» Ανθολόγιο Απόψεων
Και τώρα τι; - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 08, 2010 5:09 am από miky7

Δημόσια συζήτηση

Και τώρα τι;

+14
domal
miky7
djarte
avid
foxx
koukou
ktsak
pperiklis
te_salat
giannistzn
EchiDNA
kkalog
abaloss
Admin
18 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  djarte Δευ Σεπ 06, 2010 6:18 pm

koukou έγραψε:Μιχάλη,

Και εγώ δεν εχω προλάβει όλα τα ποστ που έγιναν.
Απο αυτά που πρόλαβα:

-Ο σχολιασμός στις αγγελίες αφορούσε άλλα site Που δεν αναφέρονταν όνομα site ,μέλος και τα λοιπά.
(Αυτό δεν αναφερόταν στους OΠΧ,οπότε και δεν έγινε καμια παραβίαση. Φυσικά αυτό άλλαξε στους ΟΠΧ οταν έγινε το όλο μπέρδεμα)


Απλά προς αποκατάσταση της αλήθειας και τίποτε περισσότερο, το πρώτο μήνυμα που διεγράφει ήταν αυτό του Δημήτρη (zaharakis), το οποίο και παραθέτω αυτούσιο για όποιον ενδιαφέρεται. Η αναφορά και ο επιμέρους σχολιασμός γίνεται σε μέλος του myphone και η συγκεκριμένη αγγελία επίσης είχε δημοσιευθεί στο myphone. Για να μην λέμε ότι θέλουμε.

"

ο συγκεκριμενος χρηστης gkp συνεχιζει να γινεται εριστικος...θελει πμς μου φαινεται...

""Iphone 4 32gb σφραγισμένο με την ζελατινα του αγορασμένο απο την cosmote.

Υπάρχουν 2 κομμάτια

Τιμή 800€ το ένα

Τηλέφωνο επικοινωνίας : xxxxxxxxxxxx

"

Επίσης να αναφέρω για όποιον τυγχάνει να μην το γνωρίζει πως καθημερινώς διαγράφονται πλήθος αγγελιών οι οποίες είναι αντίθετες με τους όρους χρήσης του Buy&Sell. Ενδεχομένως και η συγκεκριμένη αγγελία να ακολουθούσε την ίδια πορεία. Όπως αντιλαμβάνεστε δεν είναι δυνατόν κάτι τέτοιο να συμβαίνει real-time καθώς οι αντίστοιχοι mods δρουν εθελοντικά και δεν είναι υποχρεωμένοι να βρίσκονται 24 ώρες το 24 όρο πάνω από τον υπολογιστή τους.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την djarte στις Δευ Σεπ 06, 2010 6:23 pm, 1 φορά
djarte
djarte

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Νέα Φιλοθέη, Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  koukou Δευ Σεπ 06, 2010 6:22 pm

Ναι δε βλέπω το λόγο όμως να διαγραφεί το πόστ.
Μπορεί ένας admin-mod Να κάνει ban το Δημήτρη μια εβδομάδα και να κάνει quote το πόστ του για να το δούν και όσοι δε το έιδαν και να πουν ο τάδε χρήστης έφαγε ban γιατί παρέβει τους ΟΠΧ.

Απαγορεύεται να σβήνεις πόστ.

koukou

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  abaloss Δευ Σεπ 06, 2010 6:24 pm

Αρτέμη ας πούμε ότι το μήνυμα του Δημήτρη ήταν ενάντια στους ΟΠΧ . αλλά τα μηνυματα του Kkalog ktsak kΔημήτρη που έλεγαν για την αποχώρηση τους δεν ήταν ενάντια στους ΟΠΧ Κ σβήστηκαν....
abaloss
abaloss

Αριθμός μηνυμάτων : 46
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Rethimno

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  djarte Δευ Σεπ 06, 2010 6:26 pm

koukou έγραψε:Ναι δε βλέπω το λόγο όμως να διαγραφεί το πόστ.
Μπορεί ένας admin-mod Να κάνει ban το Δημήτρη μια εβδομάδα και να κάνει quote το πόστ του για να το δούν και όσοι δε το έιδαν και να πουν ο τάδε χρήστης έφαγε ban γιατί παρέβει τους ΟΠΧ.

Απαγορεύεται να σβήνεις πόστ.

Δεν συνυπογράφω το σβήσιμο των ποστς και αυτό φάνηκε σε όλη την διάρκεια της λειτουργίας του Περί Ανέμων. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια πως επικροτώ και τις παραβιάσεις των όρων Πρόσβασης και Χρήσης που καλώς ή κακώς είναι εκεί για να τηρούνται. Οι ισορροπίες είναι πολύ λεπτές και η διαφορά του να είσαι αρεστός από το να γίνεις μαύρο πρόβατο είναι πολύ μικρή δυστυχώς.

Μιχάλη τα όσα προ-ανέφερα ισχύουν και για την δική σου ερώτηση.
djarte
djarte

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Νέα Φιλοθέη, Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  koukou Δευ Σεπ 06, 2010 6:31 pm

djarte έγραψε:Δεν συνυπογράφω το σβήσιμο των ποστς και αυτό φάνηκε σε όλη την διάρκεια της λειτουργίας του Περί Ανέμων. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια πως επικροτώ και τις παραβιάσεις των όρων Πρόσβασης και Χρήσης που καλώς ή κακώς είναι εκεί για να τηρούνται. Οι ισορροπίες είναι πολύ λεπτές και η διαφορά του να είσαι αρεστός από το να γίνεις μαύρο πρόβατο είναι πολύ μικρή δυστυχώς.

Μιχάλη τα όσα προ-ανέφερα ισχύουν και για την δική σου ερώτηση.

Σβήνεις ένα πόστ μόνο εάν είναι υβριστικό.
Αλλιώς αν περιέχει παράνομα λίνκ ή οτιδήποτε άλλο, το κάνεις edit και κάνεις την ανάλογη σύσταση στο μέλος που έχει υποπέσει σε λάθος ή του δίνεις την ανάλογη ποινή.

Απο τη στιγμή που ο Δημήτρης δε σκότωσε κανένα και δεν έβρισε θεωρώ την συμπεριφορά τους ηλίθια και αδικαιολόγητη.
Δε είμαι με το μέρος του Δημήτρη. Και αυτός λάθος έκανε.
Οι άλλοι όμως έκαναν μεγαλύτερο και έδειξαν το επίπεδο και το ήθος τους.

koukou

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  djarte Δευ Σεπ 06, 2010 6:35 pm

koukou έγραψε:
djarte έγραψε:Δεν συνυπογράφω το σβήσιμο των ποστς και αυτό φάνηκε σε όλη την διάρκεια της λειτουργίας του Περί Ανέμων. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια πως επικροτώ και τις παραβιάσεις των όρων Πρόσβασης και Χρήσης που καλώς ή κακώς είναι εκεί για να τηρούνται. Οι ισορροπίες είναι πολύ λεπτές και η διαφορά του να είσαι αρεστός από το να γίνεις μαύρο πρόβατο είναι πολύ μικρή δυστυχώς.

Μιχάλη τα όσα προ-ανέφερα ισχύουν και για την δική σου ερώτηση.

Σβήνεις ένα πόστ μόνο εάν είναι υβριστικό.
Αλλιώς αν περιέχει παράνομα λίνκ ή οτιδήποτε άλλο, το κάνεις edit και κάνεις την ανάλογη σύσταση στο μέλος που έχει υποπέσει σε λάθος ή του δίνεις την ανάλογη ποινή.

Απο τη στιγμή που ο Δημήτρης δε σκότωσε κανένα και δεν έβρισε θεωρώ την συμπεριφορά τους ηλίθια και αδικαιολόγητη.
Δε είμαι με το μέρος του Δημήτρη. Και αυτός λάθος έκανε.
Οι άλλοι όμως έκαναν μεγαλύτερο και έδειξαν το επίπεδο και το ήθος τους.

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου αναφορικά με τον τρόπο αντιμετώπισης. Αυτός όμως εναπόκειται στις προσωπικές αντιλήψεις του καθενός. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του και κρίνεται από αυτές. Τα συγκεκριμένα μηνύματα από τα οποία ξεκίνησε η ιστορία δεν σβήστηκαν από τον mythozz πάντως. Wink
djarte
djarte

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Νέα Φιλοθέη, Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  koukou Δευ Σεπ 06, 2010 6:41 pm

djarte έγραψε:Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου αναφορικά με τον τρόπο αντιμετώπισης. Αυτός όμως εναπόκειται στις προσωπικές αντιλήψεις του καθενός. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του και κρίνεται από αυτές. Τα συγκεκριμένα μηνύματα από τα οποία ξεκίνησε η ιστορία δεν σβήστηκαν από τον mythozz πάντως. Wink

Γι'αυτό και ο Mythozz είναι υπεύθυνος για ότι έγινε.

koukou

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  domal Δευ Σεπ 06, 2010 6:42 pm

παιδια , ολοι ψαχνομασταν που να παμε , μεχρι και σημερα ....
Για το λόγο αυτό έτρεξα και δημιουργήσαμε το forum που σας προσκάλεσα , ώστε να μπορούμε να μιλαμε οπως θελουμε εμεις .. πιστευω οτι θα βρισκομαστε σε αυτο το φορουμ πια http://www.applemania.gr/forum/viewtopic.php?f=12&t=44 οποιαδήποτε αντίρρησή σας ευχαρίστως να την ακούσω
domal
domal

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

http://mac-larissa.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  avid Δευ Σεπ 06, 2010 6:43 pm

Ρε τι δεν καταλαβαίνετε όλοι .........

Αυτό είναι το θέμα μας??? Αλλά λέει ο άνθρωπος στο πρώτο ποστ.. Που καταλήξατε πάλι?????

Ανάθεμα και αν καταλαβαίνουμε τελικά ό ένας το άλλον.... No

Εγώ πάντως θα το προτείνω στον Αλέξανδρο που έχει τον χώρο για την εναλλακτική επιλογή του Κώστα, και όποιος θέλει έρχεται... Βαρέθηκα να διαπληκτίζομαι για τα ίδια και ίδια...

Καθαρά μόνο για κουβέντα και μόρφωση θα έχει να κάνει, όποιος θέλει να φτιάξει φόρουμ ας το φτιάξει μαγεία του με χαρά του...
avid
avid

Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 50

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  koukou Δευ Σεπ 06, 2010 6:50 pm

Όποιος θέλει μπορεί να δεί και Αυτό

Απαγορεύονται οι εγγραφές και τα ποστ, θα διαγράφονται αμέσως.
To όλο project εχει στηθεί σε δικό μου domain και χώρο.
Συνεχώς γίνονται αναβαθμίσεις με νέες δυνατότητες.(Facebook, Twitter, και άλλα χρήσιμα)
Αρκετές ώρες δε λειτουργεί γιατί κάνω εργασίες πάνω σε αυτό.

Αν αποφασίσουμε να κάνουμε κάτι δικό μας μπορεί να μεταφερθεί αυτούσιο ή με όποιες αλλαγές θέλουμε στο νέο domain/χώρο.

Επαναλαμβάνω: Απαγορεύονται οι εγγραφές και τα ποστ, θα διαγράφονται αμέσως.

koukou

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  abaloss Δευ Σεπ 06, 2010 6:52 pm

koukou έγραψε:Όποιος θέλει μπορεί να δεί και Αυτό

Απαγορεύονται οι εγγραφές και τα ποστ, θα διαγράφονται αμέσως.
To όλο project εχει στηθεί σε δικό μου domain και χώρο.
Συνεχώς γίνονται αναβαθμίσεις με νέες δυνατότητες.(Facebook, Twitter, και άλλα χρήσιμα)
Αρκετές ώρες δε λειτουργεί γιατί κάνω εργασίες πάνω σε αυτό.

Αν αποφασίσουμε να κάνουμε κάτι δικό μας μπορεί να μεταφερθεί αυτούσιο ή με όποιες αλλαγές θέλουμε στο νέο domain/χώρο.

Επαναλαμβάνω: Απαγορεύονται οι εγγραφές και τα ποστ, θα διαγράφονται αμέσως.

Kωστή που είναι αυτό που αναφέρεσαι???
abaloss
abaloss

Αριθμός μηνυμάτων : 46
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Rethimno

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  djarte Δευ Σεπ 06, 2010 6:54 pm

abaloss έγραψε:
koukou έγραψε:Όποιος θέλει μπορεί να δεί και Αυτό

Απαγορεύονται οι εγγραφές και τα ποστ, θα διαγράφονται αμέσως.
To όλο project εχει στηθεί σε δικό μου domain και χώρο.
Συνεχώς γίνονται αναβαθμίσεις με νέες δυνατότητες.(Facebook, Twitter, και άλλα χρήσιμα)
Αρκετές ώρες δε λειτουργεί γιατί κάνω εργασίες πάνω σε αυτό.

Αν αποφασίσουμε να κάνουμε κάτι δικό μας μπορεί να μεταφερθεί αυτούσιο ή με όποιες αλλαγές θέλουμε στο νέο domain/χώρο.

Επαναλαμβάνω: Απαγορεύονται οι εγγραφές και τα ποστ, θα διαγράφονται αμέσως.

Kωστή που είναι αυτό που αναφέρεσαι???

Προφανώς και χαριτολογεί ο Κώστας Μιχάλη. Laughing
djarte
djarte

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Νέα Φιλοθέη, Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  koukou Δευ Σεπ 06, 2010 6:58 pm

abaloss έγραψε:
Kωστή που είναι αυτό που αναφέρεσαι???

Τι εννοείς που είναι;

Προφανώς και απαγορεύονται οι εγγραφές και τα πόστ γιατί κάνω δοκιμές.
Παίζω συνέχεια με την sql , δε θέλω να καταστέψω σε ένα λεπτό πάνω απο 15 ώρες δουλειάς.

koukou

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  avid Δευ Σεπ 06, 2010 6:58 pm

koukou έγραψε:Όποιος θέλει μπορεί να δεί και Αυτό

Απαγορεύονται οι εγγραφές και τα ποστ, θα διαγράφονται αμέσως.
To όλο project εχει στηθεί σε δικό μου domain και χώρο.
Συνεχώς γίνονται αναβαθμίσεις με νέες δυνατότητες.(Facebook, Twitter, και άλλα χρήσιμα)
Αρκετές ώρες δε λειτουργεί γιατί κάνω εργασίες πάνω σε αυτό.

Αν αποφασίσουμε να κάνουμε κάτι δικό μας μπορεί να μεταφερθεί αυτούσιο ή με όποιες αλλαγές θέλουμε στο νέο domain/χώρο.

Επαναλαμβάνω: Απαγορεύονται οι εγγραφές και τα ποστ, θα διαγράφονται αμέσως.

Έστω!!!!!!!! Ας ελπίσουμε ότι δεν θα συνεχιστεί το χάλι.......

Καλός όρος που υπογράφω!!!!! Very Happy

koukou έγραψε:
abaloss έγραψε:
Kωστή που είναι αυτό που αναφέρεσαι???

Τι εννοείς που είναι;

Προφανώς και απαγορεύονται οι εγγραφές και τα πόστ γιατί κάνω δοκιμές.
Παίζω συνέχεια με την sql , δε θέλω να καταστέψω σε ένα λεπτό πάνω απο 15 ώρες δουλειάς.

Α μάλιστα κατανοητό!! !


Έχει επεξεργασθεί από τον/την avid στις Δευ Σεπ 06, 2010 6:59 pm, 1 φορά
avid
avid

Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 50

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  abaloss Δευ Σεπ 06, 2010 6:59 pm

djarte έγραψε:
abaloss έγραψε:
koukou έγραψε:Όποιος θέλει μπορεί να δεί και Αυτό

Απαγορεύονται οι εγγραφές και τα ποστ, θα διαγράφονται αμέσως.
To όλο project εχει στηθεί σε δικό μου domain και χώρο.
Συνεχώς γίνονται αναβαθμίσεις με νέες δυνατότητες.(Facebook, Twitter, και άλλα χρήσιμα)
Αρκετές ώρες δε λειτουργεί γιατί κάνω εργασίες πάνω σε αυτό.

Αν αποφασίσουμε να κάνουμε κάτι δικό μας μπορεί να μεταφερθεί αυτούσιο ή με όποιες αλλαγές θέλουμε στο νέο domain/χώρο.

Επαναλαμβάνω: Απαγορεύονται οι εγγραφές και τα ποστ, θα διαγράφονται αμέσως.

Kωστή που είναι αυτό που αναφέρεσαι???

Προφανώς και χαριτολογεί ο Κώστας Μιχάλη. Laughing


lol! lol! lol! στο κόσμο μου εγώ !!! Sleep Sleep Sleep
abaloss
abaloss

Αριθμός μηνυμάτων : 46
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Rethimno

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  avid Δευ Σεπ 06, 2010 7:01 pm

abaloss έγραψε:
djarte έγραψε:
abaloss έγραψε:
koukou έγραψε:Όποιος θέλει μπορεί να δεί και Αυτό

Απαγορεύονται οι εγγραφές και τα ποστ, θα διαγράφονται αμέσως.
To όλο project εχει στηθεί σε δικό μου domain και χώρο.
Συνεχώς γίνονται αναβαθμίσεις με νέες δυνατότητες.(Facebook, Twitter, και άλλα χρήσιμα)
Αρκετές ώρες δε λειτουργεί γιατί κάνω εργασίες πάνω σε αυτό.

Αν αποφασίσουμε να κάνουμε κάτι δικό μας μπορεί να μεταφερθεί αυτούσιο ή με όποιες αλλαγές θέλουμε στο νέο domain/χώρο.

Επαναλαμβάνω: Απαγορεύονται οι εγγραφές και τα ποστ, θα διαγράφονται αμέσως.

Kωστή που είναι αυτό που αναφέρεσαι???

Προφανώς και χαριτολογεί ο Κώστας Μιχάλη. Laughing


lol! lol! lol! στο κόσμο μου εγώ !!! Sleep Sleep Sleep


Εσύ ? Αποκλείεται οποιος το είπε να του βγει το μάτι φίλε!!!!! cyclops
avid
avid

Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 50

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  pazo Δευ Σεπ 06, 2010 7:53 pm

Γεια σας κι από μένα.

Ειπώθηκαν μέχρι τώρα αρκετά πράγματα και δόθηκαν άλλες τόσες εξηγήσεις, τοποθετήσεις και διευκρινήσεις εκατέρωθεν (που λέγαμε παλιά).

Εκτιμώ πως το πρόβλημα δεν ήταν η «απαίτηση» του Σπύρου και του Αρτέμη για ηγετικό ρόλο, σε μορφή οργανωτή ή διαχειριστή, στο νέο χώρο που θα μας στεγάσει, γιατί απ' όσο τουλάχιστον γνωρίζω εγώ, τέτοιο αίτημα δεν υπήρξε. Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά από τις μέχρι τώρα συζητήσεις, σε διάφορες περιοχές και με διάφορους τρόπους, αυτή είναι η εντύπωση που αποκόμισα.

Αυτό που εισέπραξα εγώ ως πρόβλημα, με λίγα λόγια, εντοπίζεται στο ότι εκτιμήθηκε πως δεν έλαβαν σαφή θέση στο θέμα της διαγραφής κι αποχώρησης μελών από το myphone και συνεχίζουν τη συμμετοχή τους και τις οργανωτικές τους δραστηριότητές εκεί. Για κάποιους από τους φίλους της «Παρέας» μας, έπρεπε να είχαν παραιτηθεί.

Η προσωπική μου άποψη είναι, πως έχουν κάθε δικαίωμα να πράξουν όπως αυτοί νομίζουν καλύτερα, χωρίς να υπάρχει ανάγκη ν' απολογούνται για τις αποφάσεις τους κι εμείς να τους κρίνουμε τόσο αυστηρά και εν θερμώ. Ας μη ξεχνάμε πως δε γνωρίζουμε τί έχει ειπωθεί σε επίπεδο οργανωτών/διαχειριστών στο myphone, αλλά και ποιες δεσμεύσεις κι υποχρεώσεις έχουν αναλάβει απέναντι στη διαχείριση του φόρουμ, ώστε να μη θέλουν να φανούν ανακόλουθοι.

Σας έχω γνωρίσει όλους προσωπικά, εκτός απ' τον κύριο Πτέραρχο. Τριάντα τόσα χρόνια στο Στρατό Ξηράς, ήρθα σε επαφή με δεκάδες διαφορετικούς χαρακτήρες ανθρώπων κι «απέκτησα» τη δυνατότητα, το ένστικτο τέλος πάντων, να κρίνω σ' ένα βαθμό τον χαρακτήρα και τη προσωπικότητα του άλλου. Σας βεβαιώνω λοιπόν, πως όλους όσους γνώρισα στη παρέα αυτή, είναι εξαιρετικοί άνθρωποι, τους εκτιμώ βαθύτατα και τους θεωρώ όλους φίλους μου.

Είμαι σίγουρος πως αν πραγματοποιηθεί η συνάντηση στο τέλος Σεπτεμβρίου, με τη συμμετοχή του κυρίου Πτεράρχου, θα συζητηθούν πολλά θέματα, θα βρεθούν λύσεις και διαλυθούν παρεξηγήσεις. Η προσωπική επαφή, είναι αναντικατάστατη, σ' αυτές τις περιπτώσεις.

Κι επειδή καταφέρατε να με μπερδέψετε... ποιος είναι ο προσωρινός χώρος του περί Ανέμων και Υδάτων, μέχρι να στήσει ο Kώστας το site; Εδώ, ή στο thread που δημιούργησε ο domal;
pazo
pazo

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 65
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  te_salat Δευ Σεπ 06, 2010 8:30 pm

Ξέρετε κάτι.
Διαπιστώνω ότι πολλές απόψεις διαμορφώνονται ανάλογα με την σχέση που έχουν μεταξύ τους οι δυο πλευρές.

Εγώ και ο πτεραρχος είμαστε μακριά, δεν έχουμε επαφές δια ζωσης με κανένα και κρατάμε ίσες αποστάσεις.

Ανάφερα ξεκάθαρα ότι ο Κωστας Kkalog στο mail που μου έστειλε έγραφε ότι αυτοπροταθηκαν χρησιμοποιοντας την δυνατότητα που δίνει το συγκεκριμένο φόρουμ και δεν αισθάνονταν καλά να τους αρνηθεί.

Μιλάω στα ισα και δεν έχω να κρυψω τίποτα.
Τα νόμιζα, δεν κατάλαβα, δεν είναι στον χαρακτήρα μου. Είμαι απόλυτα ευθύς.
Η όλη διαφωνία μου ήταν στο ζήτημα ότι ακόμα δεν έχουμε κάνει την συναντιση όπου θα αποφασιζονταν τα του φόρουμ και ξυπνισαμε ένα πρωί μια μερα μετα την δημιουργια του προσωρινου φορουμ, βρίσκοντας τετελεσμενες καταστάσεις χωρίς να ερωτηθεί κανείς.
Με πρωταγωνιστες άτομα που ήταν αντίθετα σε ότι κάναμε.
Αν το βρίσκετε λογικό, κανένα πρόβλημα.
Θα ήθελα όμως να πάρουν θέση όλα τα μέλη κρίνοντας τα πράγματα όπως είναι και όχι με συμπαθιες η αντιπαθιες η με τον τάδε έχουμε βγει 5 φορές ενώ τον άλλο δεν τον ξέρω, είναι και κακός αφού αντιδρά κλπ κλπ.

Όλα τα αλλά είναι φιλοσοφιες και αλλά λόγια να αγαπιόμαστε.


te_salat
te_salat

Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 61

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  djarte Δευ Σεπ 06, 2010 8:39 pm

te_salat έγραψε:
Η όλη διαφωνία μου ήταν στο ζήτημα ότι ακόμα δεν έχουμε κάνει την συναντιση όπου θα αποφασιζονταν τα του φόρουμ και ξυπνισαμε ένα πρωί μια μερα μετα την δημιουργια του προσωρινου φορουμ, βρίσκοντας τετελεσμενες καταστάσεις χωρίς να ερωτηθεί κανείς.
Με πρωταγωνιστες άτομα που ήταν αντίθετα σε ότι κάναμε.
Αν το βρίσκετε λογικό, κανένα πρόβλημα.

Όπως εσύ Κώστα δεν ρωτήθηκες για τον ποιο θέλεις για mod, έτσι και εγώ δεν ρωτήθηκα επίσης όταν σχεδόν τα μισά μέλη του forum είχαν κάνει αίτηση για mod. Δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου. Όταν εσείς συμφωνήσατε να γίνει μια πρώτη συνάντηση ( αναφερόμενοι σε ιδρυτικά μέλη ) ρωτήθηκα εγώ (και όταν εννοώ εγώ δεν μιλάω μόνο σε προσωπικό επίπεδο - που στο κάτω κάτω της γραφής ποσώς με ενδιαφέρει ) εάν θέλω να συμμετέχω ή όχι? Η με την γνωστή τεχνική του αποφασίζομεν και διατάσσομεν αποκλείστηκαν κάποια άτομα ( για τους λόγους που εσείς θεωρείται σωστούς και φυσικά όχι όλοι ) από την δυνατότητα να προτείνουν ιδέες και να βοηθήσουν σε αυτήν την προσπάθεια. Τα ερωτήματα είναι ρητορικά όπως καταλαβαίνεις. Δεν επιζητώ κάποια απάντηση.
djarte
djarte

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Νέα Φιλοθέη, Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  hlias77 Δευ Σεπ 06, 2010 9:17 pm

Ας τελειωσει εδω το θεμα. No
Ακρη δεν θα βγει,και τις καρδιες μας θα χαλασουμε.
Παμε στο του Μαριου,η οπου αλλου,η και πουθενα για οσους ξενερωσαν.
Περι moderator-προεδριλικια-site σε μια νυχτα,διπροσωπιες και πισωμαχαιρωματα εχουμε ολο τον καιρο μπροστα μας να συζηταμε.
hlias77
hlias77

Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  CarpeNoctum Δευ Σεπ 06, 2010 9:34 pm

Ήρθε και η σειρά μου να εκφέρω την άποψή μου και θα τα πάρω από την αρχή.

Όταν έγιναν όλα τα σκηνικά στο myphone δεν παρακολουθούσα το φόρουμ καθότι βρισκόμουν σε διακοπές και όταν έμπαινα να δω τι γίνεται τα μηνύματα είχαν διαγραφεί. Για την κατάσταση ενημερώθηκα αρχικά από τον Δημήτρη τον Ζαχαράκη μετά από προτροπή του Πτέραρχου. Μάλιστα η συζήτηση με τον Δημήτρη έγινε τηλεφωνικά τη στιγμή που βρισκόμουν στο αεροδρόμιο και πετούσα για Βρυξέλλες. Και πάλι μετά από τη συζήτηση και μαθαίνοντας για τις αποχωρήσεις και το ban του Αλέξανδρου δε μπόρεσα να δω τίποτα στο myphone γιατί είχε περάσει σκούπα από κει και δεν είχε μείνει τίποτα. Λίγο με ενδιαφέρει αυτό βέβαια.

Μετά από εκείνη την επικοινωνία με τον Δημήτρη έμεινα με την εντύπωση ότι πάμε κάπου αλλού ώστε να μπορούμε να συζητάμε σαν παρέα. Μάλιστα, ο Δημήτρης ενδεχομένως να θυμάται από τη συνομιλία μας ότι εξ αρχής εξέφρασα τους ενδοιασμούς μου ως προς τη δημιουργία ενός νέου τεχνολογικού φόρουμ για λόγους που θα αναλύσω παρακάτω αν και του είπα ότι αν η παρέα θέλει τεχνολογικό φόρουμ εγώ θα είμαι εκεί. Προσφέρθηκα μάλιστα τότε να δώσω ακόμα και τον χώρο της προσωπικής μου ιστοσελίδας, αλλάζοντας το όνομά της και προσθέτοντάς της και άλλα τμήματα ώστε να μην αφορά μόνο τα iDevices.

Η επόμενη ενημέρωση που είχα για το θέμα ήταν ιδιαίτερα δυσάρεστη μιας και μετά από ενημέρωση ατόμου από την εδώ παρέα, μπήκα και διάβασα αυτά που είχαν γραφτεί στο μπλογκ του Κώστα. Ρώτησα και έμαθα τι είχε συμβεί και πριν προχωρήσω στην άποψή μου για το μέλλον του εγχειρήματός μας, επιτρέψτε μου να διατυπώσω και εγώ την άποψή μου για τα δυσάρεστα συμβάντα που εκτυλίχθηκαν.

Διαπιστώνω ότι το θέμα δημιουργήθηκε εξαιτίας της "αίτησης" του Σπύρου και του Αρτέμη να τοποθετηθούν Διαχειριστές στο προσωρινό φόρουμ εδώ. Μπορώ να αντιληφθώ γιατί ο Πτέραρχος και ο Κώστας (te_salat) αντέδρασαν αρχικά σε αυτό μη γνωρίζοντας τα δύο αυτά παιδιά και γνωρίζοντας ότι είναι Mods στο MyPhone.

Πρέπει να δούμε κάποια θέματα όμως. Το ότι ο Σπύρος και ο Αρτέμης είναι Mods στο myphone εμένα προσωπικά δε μου λέει τίποτα. Εγώ από το myphone σταμάτησα να γράφω εδώ και 1 εβδομάδα γιατί έμαθα ότι έφυγε η παρέα από κει και όχι γιατί συμφωνώ ή διαφωνώ με τους διαχειριστές του Myphone και συγκεκριμένα του admin του για το συμβάν με τον Δημήτρη και τις αγγελίες. Πριν προχωρήσω όμως θα εκφράσω την άποψή μου και γι' αυτό. Θεωρώ ότι σε αυτά που έγιναν στο myphone (αν και δεν ήμουν παρών, αλλά από αυτά που έχω ακούσει από πολλούς) έχουν άδικο εν μέρη και οι 2 πλευρές σε ένα βαθμό.

Όταν αποφασίζεις να είσαι μέλος ενός φόρουμ, αποδέχεσαι και τους κανόνες του. Οι κανόνες του myphone τους οποίους πλέον όλοι γνωρίζουμε καλά εξηγούν ξεκάθαρα ότι δεν κάνουμε δημόσια παράπονα για τους Mods αλλά τους τα στέλνουμε σε PM. Δεν έχει σημασία αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε. Είναι οι κανόνες τους οποίους έχουμε αποδεχτεί. Τώρα, αναφορικά με το τι έγινε με τη συγκεκριμένη αγγελία, θεωρώ ότι η κατάσταση κάπου εκτραχύνθηκε. Από τη μια ο Δημήτρης αναφέρθηκε προσωπικά σε άλλο μέλος του φόρουμ (αυτόν που έβαλε την αγγελία) και τον κατηγόρησε (δικαίως) πράγμα που πάλι απαγορεύεται από τους Κανόνες. Αν είχε γίνει ένα ποστ του τύπου "παιδιά προσοχή στους αετονύχηδες στις αγγελίες, προσπαθούν να εξαπατήσουν κόσμο" όλα θα ήταν μια χαρά. Μετά από αυτό το μήνυμα του Δημήτρη μπήκε ο αντμιν και άρχισε να διαγράφει. Προσωπικά, και σαν Mod σε άλλο φόρουμ, διαφωνώ και εγώ με τη διαγραφή των μηνυμάτων και το παραπάνω μήνυμα του koukou με βρίσκει σύμφωνο. Δε διαγράφεις έτσι απλά τα μηνύματα. Και πάλι όμως οι κανόνες του myphone που αποδέχτηκα δίνουν το δικαίωμα στον αντμιν να το κάνει. Η προσωπική μου διαφωνία με το myphone έγκειται στον τρόπο που γίνεται το moderation εκεί και αυτή τη διαφωνία την έχω εκφράσει πολλές φορές και είναι γνωστή και συμπίπτει με τους λόγους που έφυγε ο Κώστας (kkalog) από το εκεί φόρουμ.

Εγώ προσωπικά είμαι αυτή τη στιγμή σε μια κατάσταση που προσπαθώ να εκτιμήσω αν αυτές οι διαφωνίες μου με τον τρόπο που γίνεται το moderation στο myphone είναι ικανές να με κρατήσουν από το να γράφω εκεί. Βλέποντας και 3 πολύ καλούς φίλους (Σπύρος, Αρτέμης και Περικλής) να γράφουν ακόμα εκεί κλίνω προς το να συνεχίσω να γράφω επιλεκτικά σε 2-3 θέματα καθαρά και μόνο για να βοηθήσω κάποια μέλη, κάτι το οποίο κάνω με ευχαρίστηση και είναι και ο λόγος που ξόδεψα πολύ χρόνο που δε διαθέτω για να φτιάξω την ιστοσελίδα μου.

Πάμε τώρα στο θέμα με το εδώ συμβάν. Ο Κώστας (te_salat) παραπάνω ρωτάει αν θεωρούμε λογικό πέρα από γνωριμίες και φιλίες το ότι δύο Moderators του MyPhone που δεν βγήκαν να σηκώσουν και αυτοί το λάβαρο με τους υπόλοιπους εκείνη τη μέρα είναι λογικό να κάνουν αίτηση για Mods εδώ. Δυστυχώς αυτή η ερώτηση για μένα δεν έχει βάση. Δε μπορώ να κρίνω κάποιον που ξέρω σα να μην τον ξέρω. Μου είναι αδύνατον. Ναι, αν δεν τους ήξερα θα μου έκανε εντύπωση και θα μου φαινόταν περίεργο. Τότε όμως θα ρωτούσα να μάθω από αυτούς που τους ξέρουν τι σόι άτομα είναι ώστε να προσπαθήσω να εκτιμήσω το σκοπό της πράξης τους. Ξέρω ότι ο Πτέραρχος, ο Κώστας και ο Δημήτρης δεν τα γνωρίζουν αυτά τα δύο παιδιά. Θεωρώ όμως άδικο αφού δεν τους ξέρουν να είναι τόσο καχύποπτοι απέναντί τους πριν καν ρωτήσουν τους υπόλοιπους που τους γνωρίζουμε. Εγώ γνωρίζοντάς τους ξέρω ότι κάναν την αίτηση αυτή καθαρά και μόνο για να βοηθήσουν. Και αν θέλετε να το πάω και παρακάτω, όχι δεν έχουν καμία απολύτως υποχρέωση να τσακωθούν με τον αντμιν του myphone ούτε στο κάτω κάτω να διαφωνήσουν μαζί του. Εμένα προσωπικά ο Αρτέμης και ο Σπύρος δεν θα μου αποδείξουν τι άτομα είναι αν εγώ πάω και τσακωθώ με κάποιον στο myphone και αυτοί δε σηκωθούν να φύγουν μαζί μου. Ειδικά όταν αυτοί οι 2 όντας διαχειριστές εκεί έχουν κι άλλες υποχρεώσεις. Για μένα δεν έκαναν κάπου κάποιο λάθος. Τουναντίον, είμαι σε θέση να γνωρίζω ότι πολλές φορές έχουν υπερασπιστεί τη συγκεκριμένη παρέα πολλές φορές στην υπόλοιπη ομάδα των διαχειριστών του myphone και για αυτό τους ευχαριστώ. Με λίγα λόγια, αν εγώ ή οποιοσδήποτε άλλος συνεχίζει και γράφει στο myphone και κάποιος που έχει πάψει να το κάνει, βγει και με (μας) κατηγορήσει ότι δεν τον στηρίζουμε θαρρώ πως θα έχει διαπράξει μεγάλο ατόπημα. Δεν είμαστε κομματική οργάνωση για να υπάρχει πολιτική γραμμή και επίσης σιχαίνομαι ψευτοδιλήμματα του στυλ "είσαι μαζί μας ή εναντίον μας". Αυτά δε μου λένε τίποτα ειδικά όταν πρόκειται για ένα δύο φόρουμ στα οποία μπαίνουμε και γράφουμε για να περνάμε την ώρα μας.

Πάμε στην ταμπακιέρα τώρα και το τι μέλλει γενέσθαι από τούδε και στο εξής. Είπα παραπάνω ότι διαφωνώ με τη δημιουργία ενός ακόμα νέου τεχνολογικού φόρουμ. Πιστεύω ότι μια τέτοια κίνηση θα είναι μάταια γιατί για να ευδοκιμήσει χρειάζεται άτομα που θα ασχολούνται μόνο με αυτό σε πολύ συχνή βάση. Επίσης για να λειτουργήσει κάτι τέτοιο χρειάζεται πόρους και η αναζήτηση τέτοιων πόρων απαιτεί δομή.

Η πρόταση η δική μου είναι η εύρεση ενός χώρου ώστε να μπορούμε να μιλάμε σαν παρέα, να λέμε τις βλακείες μας και να αλληλοβοηθούμαστε. Ένας χώρος κλειδωμένος αρχικά μόνο στα μέλη της παρέας. Αν αυτό τσουλήσει μπορούμε ανά πάσα στιγμή να το επανεξετάσουμε. Εμένα πρωταρχικά με ενδιαφέρει να έχω μια πλατφόρμα που θα μπορώ να συνομιλώ μαζί σας, θα κάνω το χαβαλέ μου, θα βρίσκομαι σε επαφή παρά την απόσταση και θα κανονίζω πότε θα πάμε για την επόμενη μασαμπούκα. Αν παρόλα αυτά οι περισσότεροι επιθυμούν το στήσιμο ενός νέου φόρουμ, πλήρως λειτουργικού με ειδησεογραφική ενημέρωση κ.λ.π. είμαι εδώ να συνεισφέρω όσο μπορώ όπως κάνω και αλλού.

Αυτά από μένα και συγγνώμη για το σεντόνι.
CarpeNoctum
CarpeNoctum

Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 41
Τόπος : Βρυξέλλες

http://carpenoctum.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  avid Δευ Σεπ 06, 2010 9:46 pm

hlias77 έγραψε:Ας τελειωσει εδω το θεμα. No
Ακρη δεν θα βγει,και τις καρδιες μας θα χαλασουμε.
Παμε στο του Μαριου,η οπου αλλου,η και πουθενα για οσους ξενερωσαν.
Περι moderator-προεδριλικια-site σε μια νυχτα,διπροσωπιες και πισωμαχαιρωματα εχουμε ολο τον καιρο μπροστα μας να συζηταμε.

Από την στιγμή που κριθηκαμε και δικαστίκαμε, αδίκως και υπογείως αυτή είναι η κατάληξη..

Κανείς δεν ήρθε να μας πει (Από αυτούς που αυτοαποκαλούνται ιδρυτικά μέλη) εξαρχής έλα εδώ ρε μεγάλε γιατί είσαι εδώ αφού δεν κάνεις αυτό που λέμε εμείς (Δλδ παραιτήσου για να τα έχουμε καλά) αν είναι δυνατόν, μας την πέσανε μέσω τρίτων και λάθος post... (Ευτυχώς)


@@@@@@@@@@@@@@@
Η πρόταση η δική μου είναι η εύρεση ενός χώρου ώστε να μπορούμε να μιλάμε σαν παρέα, να λέμε τις βλακείες μας και να αλληλοβοηθούμαστε. Ένας χώρος κλειδωμένος αρχικά μόνο στα μέλη της παρέας. Αν αυτό τσουλήσει μπορούμε ανά πάσα στιγμή να το επανεξετάσουμε. Εμένα πρωταρχικά με ενδιαφέρει να έχω μια πλατφόρμα που θα μπορώ να συνομιλώ μαζί σας, θα κάνω το χαβαλέ μου, θα βρίσκομαι σε επαφή παρά την απόσταση και θα κανονίζω πότε θα πάμε για την επόμενη μασαμπούκα. Αν παρόλα αυτά οι περισσότεροι επιθυμούν το στήσιμο ενός νέου φόρουμ, πλήρως λειτουργικού με ειδησεογραφική ενημέρωση κ.λ.π. είμαι εδώ να συνεισφέρω όσο μπορώ όπως κάνω και αλλού.
@@@@@@@@@@@@@@@@@@

+100000000

avid
avid

Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 50

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  ktsak Δευ Σεπ 06, 2010 9:57 pm

djarte έγραψε:Όπως εσύ Κώστα δεν ρωτήθηκες για τον ποιο θέλεις για mod, έτσι και εγώ δεν ρωτήθηκα επίσης όταν σχεδόν τα μισά μέλη του forum είχαν κάνει αίτηση για mod. Δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου. Όταν εσείς συμφωνήσατε να γίνει μια πρώτη συνάντηση ( αναφερόμενοι σε ιδρυτικά μέλη ) ρωτήθηκα εγώ (και όταν εννοώ εγώ δεν μιλάω μόνο σε προσωπικό επίπεδο - που στο κάτω κάτω της γραφής ποσώς με ενδιαφέρει ) εάν θέλω να συμμετέχω ή όχι? Η με την γνωστή τεχνική του αποφασίζομεν και διατάσσομεν αποκλείστηκαν κάποια άτομα ( για τους λόγους που εσείς θεωρείται σωστούς και φυσικά όχι όλοι ) από την δυνατότητα να προτείνουν ιδέες και να βοηθήσουν σε αυτήν την προσπάθεια. Τα ερωτήματα είναι ρητορικά όπως καταλαβαίνεις. Δεν επιζητώ κάποια απάντηση.

Επειδη εμενα Αρτεμη δεν μου αρεσουν τα ρητορικα ερωτηματα, αναλαμβανω να σου απαντησω ευθεως. Φαινεται οτι δεν καταλαβατε τιποτε καποιοι εδω μεσα για ποιο λογοι αντιτιθεμεθα στην ολη σας συμμετοχη στην ΟΔ, η μαλλον δεν θελετε να καταλαβετε. Εμενα ψευτοδιλληματα της μορφης "να μην χαλασουμε το πνευμα της παρεας, το κλιμα φιλιας να μην διαταραχθει αρα να δειξουμε συνεση και ομοψυχια" και κατι τετοια δεν με συγκινουν και δεν μου αρεσουν. Το ειπα και το ξαναλεω : εγω οταν βαζω μπροστα την παρεα και την φιλια, παιρνω και ακραιες αποφασεις οταν απαιτηθει. Ετσι εκανα και στην περιπτωση του zaharakis & του kkalog. Και αποχωρησα αμεσα απο το myphone. Γιατι ενοιωσα οτι αδικουνται καταφορα οι φιλοι μου. Οι οποιοι στη συγκεκριμενη περιπτωση και για να βαζουμε τα πραγματα στη θεση τους δεν εκαναν τιποτε παρανομο, ουτε παραβιασαν κανενα κανονα, κανενα ΟΠΧ. Δεν αναφεροταν, μεχρι της διαγραφης των posts τουλαχιστον,πουθενα οτι απαγορευεται "η αναδημοσιευση αγγελιων", παρα μονο η δημοσιευση (εννοουσε η ΟΔ η αρχικη απο τον συντακτη της), αλλα ουτε και ο σχολιασμος τους. Αυτο το ατοπημα εκανε ο "zaharakis". Τωρα αν θελουμε να τροποποιουμε τους ΟΠΧ κατα το δοκουν και να τους ερμηνευουμε οπως θελουμε, μεγεια μας με χαρα μας.
Παμε παρακατω λοιπον.
Λες πως δεν ρωτήθηκες όταν σχεδόν τα μισά μέλη του forum είχαν κάνει αίτηση για mod. Ο προβληματισμος του te_salat εγκειται στο οτι κανενας αλλος απο αυτους που εστω ειχαν κανει αιτηση για mod, εδω ειναι ο kkalog να μας πει ποιος και ποτε εκανε αιτηση, δεν ειναι παραλληλα και mod στο παλιο forum, συμφωνωντας με αποφασεις και τακτικες του εκει forum και του Admin του. Δεν νομιζεις οτι αυτο ειναι αρκετο ? Δεν μπορεις να συμφωνεις με κατι και παραλληλα να μαχεσαι να το αλλαξεις. Δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι να κατανοηθει αυτο ?
Οσο για το δευτερο ερωτημα σου, η απαντηση ειναι οχι, οταν συμφωνήσαμε να γίνει μια πρώτη συνάντηση (αναφερόμενοι σε ιδρυτικά μέλη), ΔΕΝ ρωτήθηκες εσυ (και όταν λεω εσυ εννοώ και τον Σπυρο) εάν θέλουμε να συμμετέχετε. Οπως δεν ηταν δυνατον να ρωτησουμε και ολους οσους γραφουν εδω μεσα, για λογους καθαρα οργανωτικους, παρα μονο τους 4-5 αρχικους "αποστατες" αν θες και ετσι. Πιστευεις να ηταν ευκολο να καθησουμε 30 ατομα κατω να βαλουμε ταξη και σειρα σε σκεψεις και ιδεες ? Οσο για σας, δεν ηταν θεμα αποφασίζομεν και διατάσσομεν, απλουστατα δεν πιστευαμε σε σας οτι μπορειτε να εξυπηρετησετε την ιδεα και τους σκοπους του νεου forum απο τετοια θεση, μια και εκδηλα ειχατε διαμορφωσει θεση και αποψη σχετικα με τις ενεργειες της ΟΔ του παλαιου forum και ειχατε διαφοροποιηθει απο τις ενεργειες μας. Δεν σου φαινεται εσενα αυτονοητο ? Ουτε μυστικισμος υπαρχει, ουτε κρυφα συμβουλια, ουτε υπουλες πραξεις και κυριως ουτε λασπη οπως αναφερθηκε. Με τις ενεργειες σας και τις αποφασεις σας δειξατε εμμεσως οτι δεν πιστευατε σε οτι καναμε.
Δεν αποκλειεστηκε απο εκει και περα κανενας, η ολη προσπαθεια ηταν και ειναι ανοικτη σε προτασεις και ιδεες, γιαυτο και οπως σου ειπα θα χαρω να σε δω και σενα και το Σπυρο και οποιον αλλο, μιλαω για μενα προσωπικα, να γραφεις σαν μελος και να συτητησω μαζι σου. Χαιρομαι που διαβαζω οτι ειστε εδω και προθυμοι να προσφερετε τη μεγιστη δυνατη βοηθεια σαυτη την προσπαθεια. Βεβαια ο Σπυρος εγραψε οτι δεν θελει πλεον να με/μας ξερει ?????? και να μου μιλαει, προβλημα του. Δεν τον κακολογω. Ειναι δικαιωμα του να επιλεγει συνομιλητες, συνακροατες, φιλους και εχθρους.
Για μια τελευταια φορα το ξανατονιζω : κανεις δεν σας κακολογησε για τη θεση σας. Καποιοι απο εμας απλως σας κατεκριναμε και θεωρησαμε αντιφατικο να θελετε να προσφερετε απο τη συγκεκριμενη θεση, οταν δεν συμφωνειται με τις βασικες και κυριες ιδεες εκτελεσης αυτης της προσπαθειας. Ειναι τοσο δυσκολο να το αποδεχθειτε αυτο ? Δεν θα ηθελα να επανελθω σαυτο το θεμα παλι.
Τωρα οσον αφορα τις διαφορες ιδεες που επεσαν στο τραπεζι. Αποψη μου ειναι οτι μπορουμε να μεταφερθουμε στο forum που προτεινει ο domal αμεσα και χωρις κοστος, ειτε απο πλευρας οικονομικης, ειτε απο πλευρας οργανωσης, ιδεων και ενεργειας. Ειναι ετοιμο και λειτουργει ηδη. Το ονομα δεν παιζει ρολο, τα δε θεματα στο χερι μας ειναι να επεκταθουν και σε αλλους τομεις και ενδιαφεροντα (αλλα λειτουργικα, συσκευες, δραστηριοτητες, ενδιαφεροντα). Δεν μενουμε μονο σε θεματα Apple. Παραλληλα νομιζω οτι ο Κωστας koukou ετοιμαζει δικο του forum (και συγχαρητηρια γιαυτο), αλλα μεχρι τωρα δεν υπαρχει καταχωρημενο domain. Ας λειτουργησουμε λοιπον στο applemania.gr και αν με την παροδο του χρονου δουμε οτι το συγκεκριμενο forum (applemania.gr) δεν μας ικανοποιει, ειτε απο θεματικης πλευρας, ειτε απο τεχνικης αποψης, ειτε απο θεμα λειτουργικοτητας, μπορουμε καλλιστα αφου επιλεξουμε το αντιστοιχο domain να μεταπηδησουμε στο νεο χωρο. Αυτη ειναι η προταση μου
Cool


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ktsak στις Δευ Σεπ 06, 2010 10:18 pm, 2 φορές συνολικά
ktsak
ktsak

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 61
Τόπος : Θεσσαλλλονικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  avid Δευ Σεπ 06, 2010 10:16 pm

Νo comment.........


Όποιος κατάλαβε κατάλαβε....
avid
avid

Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 50

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Και τώρα τι; - Σελίδα 2 Empty Απ: Και τώρα τι;

Δημοσίευση  koukou Δευ Σεπ 06, 2010 10:31 pm

Δε μπορώ να βγάλω άκρη εδώ μέσα.

Εγώ δεν ετοιμάζω φόρουμ για δική μου χρήση, όπως άφησε να εννοηθεί ο Πτέραρχος.
Το ετοιμάζω για την παρέα σε περίπτωση που αποφασίσουμε όλοι μαζί να κάνουμε κάτι δικό μας, οτι και να είναι αυτό. Απλά προσθέτω όλες τις δυνατότητες στο σκελετό για να είναι άμεσα ευέλικτο σε οτι και αν αποφασίσουμε να κάνουμε. Είτε είναι αυτό φόρουμ για μας, ειτε φόρουμ για πολλούς είτε είναι site.

Η συζήτηση εδώ μέσα ξεκίνησε για το αν θα μείνουμε εδώ ώς έχει ή αν θα κάνουμε κάτι δικό μας αγοράζοντας domain, χώρο και οτι άλλο χρειάζεται.
Συγνώμη αν κατάλαβα λάθος.

Το οτι o domal δημιούργησε ενα apple φορουμ και μας καλεί αν θέλουμε να συμμετέχουμε δεν έχει σχέση με αυτό που συζητάμε εδώ.
Συγνώμη και πάλι αν κατάλαβα λάθος.

Αλλά απο πότε 2-3 άτομα αποφασίζουν που θα γράφουμε.
Εμένα προσωπικά δε με καλύπτει ο συγκεκριμένος χώρος.
Οτι αποφασίσετε είμαι μαζί σας αλλα δε θα συμμετέχω ενεργά.
Θα τα λέμε μέσο Ping.

To να λέμε: "απο εδώ και πέρα θα γράφουμε στο site του Domal" δεν είναι διάλογος.
Νομίζω οτι ο Κώστας (kkalog) ήθελε να συζητήσουμε τι θα κάνουμε απο εδώ και πέρα, αλλά μόνο αυτό δε γίνεται.

koukou

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης